CosmoEye Therapy

Co to jest CosmoEye Therapy?

Terapia CosmoEye to jeden z najnowszych zabiegów refleksologii estetycznej twarzy, wprowadzony przez Lone Sorensen w 2011 roku.

 

Zabieg w szczególności polecany osobom walczącym z takimi problemami, jak:

 

 • zmarszczki wokół oczu,

 • cienie pod oczami,

 • opuchlizny oczu,

 • worki pod oczami.

 

CosmoEye to połączenie głębokiego masażu mięśni wokół oczu z akupresurową chińską terapią oczu.

 

Terapia oczu jest idealnym dopełnieniem zabiegu Japoński Cosmolifting twarzy oraz innych zabiegów estetycznych.Zabieg CosmoEye wygląda podobnie do Japońskiego Cosmoliftingu, jednak w tym przypadku nasza praca skupia się głównie na uciskach wybranych receptorów wokół oczu.

 

Podczas zabiegu uciskane są właściwie dobrane punkty refleksologiczne (inne dla każdego z w/w problemów) oraz intensywny masaż, mający na celu zwiększenie ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz ich lepsze odżywienie.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 10-15 min

Przebieg zabiegu CosmoEye

Zabieg CosmoEye wykonuje się zazwyczaj jako uzupełnienie Japońskiego Cosmoliftingu twarzy, nie wymaga on już specjalnego przygotowania, płynnie przechodzimy z jednego zabiegu do drugiego.

 

Na początku wykonujemy krążenia wokół oczu w celu lepszego przygotowania tych okolic do intensywnego działania, jakie za chwilę rozpoczniemy.

 

W wyniku masażu następuje pobudzenie układu krwionośnego i rozszerzenie porów skóry, co ułatwia wnikanie olejku i maseczki mineralnej.Następnie wykonujemy intensywny masaż przeciwzmarszczkowy na 6 obszarach, wokół każdego oka z osobna.

 

Głównym punktem zabiegu jest długa i dość intensywna stymulacja określonych akupunktów, właściwych dla danego problemu, z którym mamy do czynienia. Stymulacja ta, ze względu na dłuższy okres działania oraz nieco wiekszą siłę nacisku niż w przypadku Japońskiego Cosmoliftingu, może czasami pozostawić w miejscu ucisku niektórych z punktów delikatne zasinienie lub dołeczki, które znikają zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu minut po zabiegu. Jest to kwestia bardzo indywidualna, związana z wiekiem, typem cery oraz skłonnością do robienia się opuchlizn i sińców. Dlatego pierwszy zabieg CosmoEye zaleca się robić po południu, gdy nie planujemy żadnego wyjścia i w zależności od reakcji dostosować godziny kolejnych zabiegów.

 

Zabieg kończymy tak jak zaczynaliśmy, czyli masażem wokół oczu.

Korzyści z zabiegów CosmoEye:
 • poprawa konturu oka;

 • odmłodzenie oczu;

 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry;

 • ma działanie rozświetlające i odświeżające skórę;

 • redukcja zmarszczek;

 • wzmocnienie mięśni wokół oczu;

 • zmniejszenie, a nawet całkowite zlikwidowanie worków i cieni pod oczami;

 • wzmacnia zdrowie przez głeboką stymulację punktów akupresury,które także wpływają na stan emocjonalny;

 • pomaga zachować młody wygląd;

 • eliminuje toksyny.

 

CosmoEye Therapy polecamy już raczej osobom z konkretnymi w/w problemami.

 

W celach profilaktycznych Japoński Cosmolifting twarzy jest wystarczający.

PRZECIWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Zmiany dermatologiczne twarzy uniemożliwiające wykonywanie zabiegów obejmujących całą twarz (np. stany zapalne skóry / świeże niezagojone blizny i rany / itp.) oraz odbyte w przeciągu ostatnich 2-4 tygodni zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzy: operacje, kwas hialuronowy, wstrzykiwanie tłuszczu, itp.; botox - conajmniej 3 miesiące (szczegóły telefonicznie)

PRZECIWSKAZANIA WZGLĘDNE:

Cera atopowa (wrażliwa, ze skłonnościa do alergii), delikatna cera naczynkowa, uczulenie na któryś z produktów oraz odbyte w przeciągu ostatnich 1-6 miesięcy zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzy, typu: operacje, botoks, kwas hialuronowy, wstrzykiwanie tłuszczu, itp. (szczegóły telefonicznie)

PRZYGOTOWANIE:
 • obecnie zabieg wykonywany już tylko jako część zabiegu Cosmoliftingu twarzy (wersja rozszerzona).