Kim jest Lone Sorensen?

Lone Sorensen to światowej sławy refleksolog i terapeuta, która zapoczątkowała nurt oraz stworzyła od podstaw własny system zaawansowanej nero-odruchowej terapii SorensenSistemTM.

 

Terapię neuro-odruchową twarzy, stóp i rąk Dunka opracowała na podstawie swoich 30 lat badań i intensywnej pracy w Danii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Argentynie, Chile i na Kubie. Brała ona udział w wielu państwowych i międzynarodowych konwencjach oraz zjazdach.

 

A w marcu 2001 roku została odznaczona przez organizację humanitarną O.M.H.S. w Argentynie trzema tytułami honorowymi na swoją pracę w Terapii Odruchowej, Refleksologii Dłoni i Stóp oraz Refleksologii Twarzy, stając się w ten sposób pierwszym terapeutą na świecie, któremu przypadł taki zaszczyt.

Historia Lone Sorensen

Swoją edukację w zakresie refleksologii Lone Sorensen rozpoczęła pod koniec lat 70-tych, zdobywając wykształcenie w Refleksologii, Akupunkturze i Terapii Laserowej w Danii. W przeciągu kilku kolejnych lat, podróżując po świecie ta energiczna i pełna empatii Dunka zdobyła 19 dyplomów z różnych dodatkowych kursów terapii na całym świecie.

 

Po 4 latach pracy jako refleksolog stóp Lone stworzyła firmę zajmującją się pomocą pracownikom jednego z Duńskich lotnisk, których dotknął syndrom RSI (Repetitive Strain Problems). W rezultacie w niedługim czasie była w stanie otworzyć swój pierwszy Instytut Refleksologii zatrudniający 11 refleksologów stóp. 

 

Zawsze z myślą o problemach dzieci, Lone zaczęła wykonywać eksperymentalną terapię w lokalnej szkole, wykorzystując refleksologię stóp, ale rezultaty nie były zadowalające i nie trwały zbyt długo, dlatego Lone zaczęła szukać innych rozwiązań.

 

Na zaproszenie jednego z chińskich lekarzy udała się do Argentyny, gdzie poznała 16 punktów na twarzy, których stymulacja pomaga w problemach neurologicznych.  Ta nowo zdobyta wiedza dla Lone Sorensen, będącej w tym czasie refleksologiem stóp, oznaczała że musi ona pracować na punktach akupresyjnych na twarzy (czyli tuż przy mózgu), a tym samym, że impulsy powstałe w wyniku akupresury będą biec bezpośrednio do pnia mózgowego.

 

W końcu ta nowa metoda akupresury twarzy dała Lone dobre rezultaty w Danii, gdzie wraz ze swoją kadrą zaczęła używać tej nowej techniki refleksologii twarzy w połączeniu z refleksologią stóp.

 

W 1988 roku Lone Sorensen postanowiła zamknąć swój Instytut w Danii i przeprowadziła się wraz z jej dwójką dzieci do Argentyny. To właśnie tam przez przypadek poznała nomadyczne plemię rdzennych Indian Południowej Ameryki i doświadczyła swojej pierwszej stymulacji twarzy (to nie był masaż). Przez 10 dni Lone obserwowała bacznie wykonywany przez kobiety plemienny rytuał i na podstawie sporządzonych notatek oraz szkiców zaczęła wprowadzać nowo poznane techniki w swojej praktyce. To był właśnie początek drogi Lone Sorensen w terapii refleksologii twarzy.

 

Szybko zdobywana coraz większa reputacja i doświadczenie w zwalczaniu wielu rodzajów problemów dotyczących pracy układu nerwowego i mózgu, jak np.: stwardnienie rozsiane, Syndrom Downa, rozszczep kręgosłupa, i wiele innych, spowodowały, że w 3 lata po przyjeździe do Argentyny, z wiejskiej chatki na szczycie góry, praktyka Lone przeobraziła się w 4-piętrową klinikę ze szkołą uczącą refloksologii stóp 100 kadetów miesięcznie.

 

Lone nie osiadła jednak na laurach, tylko kontynuowała swoje badania i rozwijała swoją pracę w zakresie refleksologii twarzy...

 

Pełen opis kariery zawodowej Lone Sorensen w języku angielskim - tutaj (PDF).