Terapia neuro-odruchowa Sorensensistem™

(neuro-refleksologia twarzy, stóp i rąk)

Terapia neuro-odruchowa twarzy

Terapia neuro-odruchowa twarzy (refleksologia twarzy) bazuje na zjawisku łuku odruchowego. Podobnie jak na dłoniach i stopach również na głowie znajdują się punkty i obszary, które poprzez układ nerwowy są połączone z odpowiednimi narządami czy też układami organizmu. Od tysięcy lat wiadomo, że oddziałując na odpowiednie receptory można wpływać na stan zdrowia.

 

Dunka Lone Sorensen połączyła w spójny system osiągnięcia współczesnej neurofizjologii, techniki masażu indiańskich plemion z Patagonii oraz tradycję medycyny dalekowschodniej. L. Sorensen poznała m.in. metodę cybernetyczną, wywodzącą się z Wietnamu. Tamtejsi medycy wyznaczyli na połowie twarzy ponad 560 punktów oddziałujących bezpośrednio na centralny układ nerwowy. Ważnym elementem zabiegów są mapy dra Toshikatsu Yamamoto.

 

L. Sorensen w oparciu o wiele lat doświadczeń i dziesiątki tysięcy pacjentów opracowała specjalną procedurę zabiegów. Wykorzystuje punkty neurologiczne, ale w zupełnie inny sposób niż Wietnamczycy. Odmiennie niż dr Yamamoto stymuluje opisane przez niego strefy.

 

Delikatny zabieg terapii neuro-odruchowej twarzy bodźcuje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia. Reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Bliskość centralnego układu nerwowego sprawia, że działanie zabiegów na twarzy jest znacznie silniejsze niż np. na stopach. W związku z tym można je wykonywać rzadziej. Dokładne badania wykazały, że wyłącznie w zaawansowanej terapii neuro-odruchowej twarzy “pracuje się” na ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem. Zabieg jest bardzo przyjemny, wycisza i odpręża.

 

Dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy sprawia, że zaawansowana terapia neuro-odruchowa twarzy jest rekomendowana w rehabilitacji: schorzeń neurologicznych różnego pochodzenia. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych, bezsenności. Refleksologia twarzy to technika bardzo bezpieczna. Bardzo niewiele jest przeciwwskazań do jej wykonywania, są to stany zapalne i krwawienia w obrębie twarzy. Zaleca się serie zabiegów w tygodniowych odstępach, ale w przypadku uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego masaże wykonuje się nawet codziennie.

 

Zabiegi terapii neuro-odruchowej twarzy Sorensensistem pomagają m.in. w terapii: bólu różnego pochodzenia, choroby Parkinsona, depresji, migreny, neuralgii, osteoporozy, otyłości, paraliżu, parestezji, schorzeń narządów słuchu i wzroku, stwardnienia rozsianego (SM), zaburzeń krążenia, zaburzeń pracy tarczycy, zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), zespołu przewlekłego zmęczenia. Specjalne techniki na twarzy są stosowane w terapii niepłodności, w pracy z kobietami w ciąży oraz przy porodzie.

 

 

 

 

Terapia neuro-odruchowa rąk

 

Terapia neuro-odruchowa rąk została opracowana przez Lone Sorensen  na podstawie technik stosowanych w Korei i Wietnamie. Na rękach wyznaczono ponad 300 punktów, które oddziałują na narządy wewnętrzne i układy organizmu. Podstawowe zasady refleksologii rąk znane są tysiącom Koreańczyków, którzy wykorzystują je z pożytkiem dla siebie i innych w życiu codziennym.

 

Technika ta znakomicie zastępuje działania na stopach, gdy nie można na nich pracować np. ze względu na niektóre schorzenia. Terapia neuro-ooruchowa rąk jest znakomitym narzędziem w autoterapii. Można ją wykonywać na sobie i innych właściwie wszędzie: w domu, biurze, w podróży.

 

Zabieg pomaga szybko - i co ważne bez farmaceutyków - pozbyć się napięć mięśniowych czy uśmierzyć ból zęba. W przypadku ostrych czy też chronicznych schorzeń zalecana jest autoterapia na dłoniach w okresie między zabiegami na twarzy czy stopach. Podczas pierwszego spotkania terapeuta pokazuje receptory, które należy uciskać. Doradza też jak należy na nie oddziaływać, by efekt był optymalny.

 

 

 

 

Terapia neuro-odruchowa stóp

 

Terapia neuro-odruchowa stóp (Praxis Vertebralis) nawiązuje do medycyny tybetańskiej. Już w starożytności tybetański medyk Yhom Po, pomagał osobom cierpiącym na różne dolegliwości poprzez oddziaływanie na kręgosłup i nerwy rdzeniowe. Było to możliwe, gdyż wiele schorzeń jest wywołanych zmianami na poziomie rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych.

 

W terapii neuro-odruchowej stóp ogromną wagę przykłada się do opracowania receptorów, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednie działanie na stopie można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe i ból, ale również poprawiać działanie narządów wewnętrznych i całych układów organizmu. Technikę tę można zastosować w bardzo wielu ostrych i chronicznych schorzeniach. W bólach kręgosłupa, barków i kolan niejednokronie przynosi efekt natychmiastowy.

 

Zaawansowana terapia neuro-odruchowa stóp wyraźnie różni się od klasycznej refleksologii stóp, opartej na systemie chińskich kanałów energetycznych (meridianów). W inny sposób zostały wyznaczone receptory, inna jest technika pracy.

 

źródło: Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen: www.temprana.pl