Czym jest metoda Sorensensistem™?

Nazwą Sorensensistem™ określa się system terapeutyczny składający się z opracowanych przez Lone Sorensen i opatentowanych przez nią terapii z zakresu neurorefleksologii, który powstał na podstawie jej 30 lat badań i praktyki zawodowej, jako refleksologa.

 

Japoński Cosmolifting to jeden z rezultatów pracy nad systemem Sorensensistem™, skupiający się na maksymalizacji efektów estetycznych zabiegu, przy jednoczesnym głębokim stanie relaksu psychicznego i fizycznego.

 

Sorensensistem™ łączy w sobie m.in.: elementy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, metodę cybernetyczną wietnamskiego lekarza Bui Quoc Chau, techniki stymulacji rdzennych Indian Ameryki Południowej, metody japońskiego lekarza Yamamoto, techniki stymulacji mięśni twarzy argentyńskiego lekarza Castillo Moralesa, metody linii jelitowych i wiele innych technik i metod z współczesnymi osiągnięciami neurofizjologii.

 

 

 

W Sorensensistem™ można wyróżnić 3 nurty:

 

  • estetyczny - Japoński Cosmolifting, CosmoEye oraz Cosmofacial,

 

  • terapeutyczny - neurorefleksologia twarzy, głowy, stóp i rąk,

 

  • Terapia Temprana - nowatorska metoda rehabilitacji schorzeń neurologicznych i genetycznych.

 

 

Sorensensistem™ nazywany jest neurorefleksologią, gdyż w odróżnieniu od klasycznej refleksologii, nie tylko oddziałuje na na konkretne organy, ale również bazuje na procesach zachodzących w układzie nerwowym i umożliwia precyzyjne odziaływanie na wybrane ośrodki w mózgu.